Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.

No tā izriet, ka plašāka Eiropa un paplašināta NATO labi kalpos gan īstermiņa, gan ilgtermiņa ASV politikas mērķiem. Lielāka Eiropa paplašinās Amerikas ietekmes loku - un, uzņemot jaunas Centrāleiropas dalībvalstis, palielināsies arī Eiropadomē valstu skaits ar proamerikānisku noslieci, vienlaikus neradot Eiropu, kas būtu politiski tik integrēta, ka tā varētu izaicināt ASV par ģeopolitiskiem jautājumiem, kas ir ļoti svarīgi Amerikai citur, jo īpaši Tuvajos Austrumos.

Tas, ko ASV ir pastāvīgi apņēmušās saglabāt, ir tā sauktā starptautiskā kārtība, kas izstrādāta, lai kalpotu pašu ASV interesēm un saglabātu to hegemoniju. ASV pati par sevi ir lielākais faktiskās pasaules kārtības traucējumu avots.

ASV savus valsts tiesību aktus parasti izvirza augstāk par starptautiskajiem tiesību aktiem un selektīvi piemēro starptautiskos noteikumus, kā uzskata par vajadzīgu. Kopš astoņdesmitajiem gadiem ASV izstājās no 17 starptautiskām organizācijām un līgumiem, tostarp Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību padomes (UNHRC), Pasaules Veselības organizācijas (PVO), Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO), Parīzes. Nolīgums, Kopīgais visaptverošais rīcības plāns (JCPOA), Ieroču tirdzniecības līgums (ATT), Vidēja darbības rādiusa kodolspēku (INF) līgums un Līgums par atvērtajām debesīm. Tā joprojām nav ratificējusi Piespiedu darba konvenciju (1930), Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvenciju par bērna tiesībām un Konvenciju par visu veidu sieviešu diskriminācijas izskaušanu.

Kopš 2001. gada ASV karos un militārajās operācijās pretterorisma vārdā ir nogalinājusi vairāk nekā 900 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 335 000 bija civiliedzīvotāji, miljoniem ievainoti un desmitiem miljonu pārvietoti. 20 gadus ilgais ASV karš ir atstājis Afganistānu izpostītu un nabadzīgu. ASV operāciju rezultātā kopumā ir nogalināti 47 245 afgāņu civiliedzīvotāji un 66 000 līdz 69 000 afgāņu karavīru un policistu, un vairāk nekā 10 miljoni ir pārvietoti.

Saskaņā ar ANO publiskotajiem datiem ASV militārā iejaukšanās Sīrijā izraisījusi vismaz 350 000 dzīvību zaudēšanu, vairāk nekā 12 miljoni cilvēku ir pārvietoti. No 2016. līdz 2019. gadam vien Sīrijā tika reģistrēti nogalināti 3833 civiliedzīvotāji, no kuriem puse bija sievietes un bērni. Sīrijā dislocētie nelegālie ASV karavīri Sīrijas naftas, gāzes un minerālu atradnēs ir nozaguši Sīrijas bērniem, sievietēm un vecīšiem līdz pat 107,1 miljardam ASV dolāru.

2003. gadā ASV, apejot Apvienoto Nāciju Organizāciju, pārkāpjot starptautisko tiesību pamatprincipus, kas aizliedz izmantot spēku, sāka Irākas karu, turklāt ASV, uzsākot Irākas karu, izmantoja lielu skaitu novājināta urāna bumbu, kas radīja milzīgu kaitējumu vietējo iedzīvotāju veselībai un nopietni pārkāpa vietējo iedzīvotāju tiesības uz veselību. Amerikāņi ar saviem līdzskrējējiem, tai skaitā latviešiem, pirmajā iebrukuma dienā Irākā nogalināja 15 000 cilvēku! Pirmajā nedēļā amīši ar britiem, poļiem, latviešiem, ukraiņiem un citiem noziedzīgās bandas dalībniekiem nogalināja Irākā 30 000 cilvēku; kopumā šīs valsts okupācijas laikā - 500 000 cilvēku. Pusmiljonu sieviešu, bērnu un vecīšu tika noslaktēts ASV biznesa interešu vārdā!

Aizbildinoties ar "karu pret terorismu", CIP gadu gaitā ir izveidojusi slepenos cietumus vismaz 54 valstīs un reģionos, kur aizturēti vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Pēc Eiropas Parlamenta deputātes Klēras Deilijas teiktā, ASV ir pielējušas eļļu Ukrainas ugunij, jo vēlas novājināt Krieviju un gūt labumu no krīzes, par ko Eiropa maksās bargu cenu. Nav cerības uz mieru notiekošajā konfliktā starp Krieviju un Ukrainu galvenokārt tāpēc, ka ASV nevēlas, lai Krievija un Ukraina panāktu miera līgumu. Pašreizējā krīze Eiropai ir radījusi lielus zaudējumus politiskajos, ekonomiskajos un sociālajos aspektos, bet ASV plūc dividendes, un tās ieroču tirgotāji, pārtikas un enerģētikas uzņēmumi gūst milzīgu peļņu.

Piemēram, ASV militārās rūpniecības gigantu tirgus vērtība ir pieaugusi par simtiem miljardu, un uz Eiropu eksportētās sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) cena ir vairāk nekā 10 reizes augstāka nekā pirms gada. Konflikta rezultātā vairāk nekā 6,5 miljoni ukraiņu ir devušies bēgļu gaitās uz Eiropas kaimiņvalstīm, radot vēl nebijušu bēgļu krīzi. 2022. gadā ASV uzņēma tikai 12 bēgļus no Ukrainas.

Kāda ir lielākā starpība starp “Militāra specoperācija, lai atbrīvotu Irāku no ķīmiskajiem ieročiem” no „Militāra specoperācija, lai atbrīvotu Ukrainu no ASV bioloģisko ieroču laboratorijām”. Pareizi - par Irāku visi zināja, ka šo ieroču tur nav... izņemot Latviju, protams. Par Ukrainu - visa pasaule zināja, ka amerikāņiem šādas laboratorijas Ukrainā ir. Izņemot Latviju, protams.

Vai Ukrainā ir bruņotu neonacistu formējumi? Izmeklējošās žurnālistikas projekts „Bellingcat”, kas atklāja Krievijas atbildību Malaizijas lidmašīnas notriekšanā Ukrainas gaisa telpā un Sergeja Skripaļa indēšanā Lielbritānijā, ne reizi vien ir rakstījis, ka „Azov” pārstāvji atklāti propagandē „balto terorismu” un slavina galēji labējos teroristus, piemēram, Brentonu Tarantu un Andersu Breivīku.

2016. gada jūlijā „Nacionālais korpuss” Kijevā rīkoja Starpjūru konfederācijas attīstības atbalsta grupas pirmo konferenci. Konferencē vadošs personāžs bija Aleksejs Ļevkins, kurš dzimtajā Tverā 2010. gadā bija notiesāts par dalību neonacistu bandā, kas slepkavoja migrantus. 2019. gada 1.maijā Kijevā ar Radas deputātu, ministru un uzņēmēju piedalīšanos rīkoja Ādolfa Hitlera piemiņas nakti, ko atklāja ar dzejoli „Hitlers uz tūkstoš gadiem”, bet noslēdza ar kompozīciju „Tuvojas”, kas vietnē „WotanJugend” nosaukta par „ezotēriskā hitlerisma himnu”.

2019. gada martā izplatītajā ASV Valsts departamenta ziņojumā par cilvēktiesībām „Nacionālais korpuss” raksturots kā „naidu propagandējošs nacionālistisks grupējums”. 2018. gada „Freedom House” ziņojumā šī organizācija nodēvēta par ekstrēmu. Oktobrī četrdesmit ASV kongresmeņu parakstīja aicinājumu atzīt „Azov” par teroristisku organizāciju. Papildus Azovam Kolomoiskis finansēja citus brīvprātīgo bataljonus , piemēram, Dnipro 1 un Dnipro 2, Aidar un Donbas vienības. "Ukraina ir vienīgā valsts pasaulē, kuras bruņotajos spēkos ir neonacistu formējums," 2019. gadā rakstīja ASV žurnāla Nation korespondents.

Varbūt vajadzētu aizdomāties, kāpēc no 233 pasaules suverēnām valstīm un reģioniem 185 nav iesaistīti sankcijās pret Krieviju. No vairāk nekā 190 ANO dalībvalstīm vairāk nekā 140 valstis, tostarp NATO dalībvalsts Turcija, ir atteikušās piemērot sankcijas Krievijai. Ir svarīgi, lai mēs saprastu, ka arī citas civilizācijas - ķīniešu, indiešu, teiksim, pareizticīgo pasaule un pat islāms - ir piedzīvojušas modernizācijas procesu. Un mēs redzam, ka konkurējošās civilizācijas ir pārņēmušas Rietumu tehnoloģijas un ir apguvušas Rietumu finanšu sistēmu, bet tās nav pārņēmušas Rietumu vērtības - un tām nav nekādu nodomu tās pārņemt.

Nu labi, jeņķi tā pret ienaidnieku... Kā pret sabiedrotajiem izturas? Kāda ir mūsu stratēģiskā partnera attieksme pret Eiropu? Pret citām valstīm? 2013. gadā saskaņā ar Snoudena atklātajiem konfidenciālajiem dokumentiem NDA uzraudzīja 35 ārvalstu līderu telefonsarunas un izmantoja tehniskos līdzekļus, lai izsekotu un nozagtu informāciju par mobilo tālruņu darbību visā pasaulē. ASV Nacionālās drošības aģentūra attālināti nozog katru mēnesi aptuveni 97 miljardus e-pastu un 124 miljardus tālruņa zvanu, tostarp - 500 miljoni Vācijā, 2,3 miljardi Brazīlijā, 13,5 miljardi Indijā, 70 miljoni Francijā, 60 miljoni Spānijā, pilnīgi visas telefonsarunas, īsziņas un e-pasti Latvijā.

ASV ar Dānijas izlūkdienestu starpniecību novēro tādu Eiropas sabiedroto kā Vācijas, Francijas, Zviedrijas un Norvēģijas līderus. Francijas prezidents Emanuels Makrons, toreizējā Vācijas kanclere Angela Merkele, toreizējais Norvēģijas premjerministrs un citas Eiropas augstās amatpersonas pauda viedokli, ka Savienoto Valstu rīcība, uzraugot savus sabiedrotos, ir "pilnīgi nepieņemama", bet... kā uz to viņiem tiešā tekstā norādīja bijušais ASV prezidents Obama, - viss, ko mēs darām amerikāņu nacionālo interešu vārdā, ir svarīgāk par visādu valsteļu sūdzībām. Reiz viena Kanādas pensionāre pēc amerikāņu pavēles 9.maijā aizblieza uz Krieviju bučot roku Putinam un atdot viņam manas zemes daļu. Norijām? Mums paprasīja?

Noslēgumam - hipotētiska situācija: Ziemeļkoreja, Krievija, Irāna, Ķīna noslēdz militārās sadarbības līgumus ar Kanādu un Meksiku, izvieto tajās savas kara bāzes, atomieročus un četreiz gadā pie ASV robežām rīko mācības ar nosaukumu - cīņa ar amerikāņu imperiālismu. Kāda būtu ASV reakcija?

Kad Baltkrievijā demonstrējās ES apmaksātie ļauži, prezidents Lukašenko teica labus vārdus: “Atslēdziet feisbuku, ieslēdziet smadzenes.” To Jums arī novēlu = ieslēdziet smadzenes, ja vēl palikušas !

Un vēl... ASV pēdējos 70 gados uzsākusi vairāk nekā 200 bruņotus konfliktus, nogalinājusi sešus miljonus cilvēku... “Pasaki, kas tavs draugs, un es sapratīšu, kas esi tu”, “Ja ir tādi draugi, tad ienaidniekus nemaz nevajag”- kā jūs saprotat šos teicienus?

Izmantotie avoti:

1. “The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives “ 1997.g 27 lpp, 41 lpp , 198 lpp .

2. https://www.saeima.lv/lv/transcripts/view/784

3.https://www.armscontrol.org/act/2005-10/threat-reduction-program-exte nds-reach-ukrainian-biological-facilities

4.https://www.youtube.com/watch?v=Y39veTO7kF4&t=7s

5.https://geopolitics.co/2021/02/22/how-the-u-s-turned-ukraine-into-a-biological-testing-ground/

6. https://www.youtube.com/watch?v=pSRaZyGbn2Y

7.https://rebaltica.lv/2019/12/ka-na-biedri-draudzejas-ar-ukrainas-galeji-l abejiem/

8.https://www.reuters.com/article/us-cohen-ukraine-commentary-idUKK BN1GV2TY

9.https://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-far-right-insight-idUK BREA2618B20140307

10.https://www.aljazeera.com/news/2022/3/1/who-are-the-azov-regiment

11..https://www.pmlp.gov.lv/sites/pmlp/files/data_content/documents/readmisija_lv.pdf

12.https://nra.lv/viedokli/janis-kucinskis/41124-krasaino-revoluciju-anatomija-i-dala.htm

13.https://www.tvnet.lv/7502910/turcija-sak-jaunu-ofensivu-pret-kurdu-nemierniekiem-iraka

14. http://world.people.com.cn/n1/2022/0421/c1002-32404329.html

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...