Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis ir 2022. gada 18. maijā notikušās LR Saeimas Juridiskās komisijas sēdes pēdējo minūšu atšifrējums, kurā var iepazīties ar ļoti dīvainu notikumu secību, kas rada pamatotas aizdomas par balsojuma ietekmēšanu balsojuma laikā. Balsojums jau bija sācies, deputāts Aivars Geidāns jau bija pateicis savu balsojumu ("nebalso"), pēc kā sēdes vadītājs Jānis Butāns pārtrauca attālināto sēdi, un, tai atsākoties, Aivars Geidāns jau bija mainījis savu balsojumu uz "par". Tiesībsargājošajām iestādēm vajadzētu nopietni pievērsties šī incidenta izmeklēšanai, lai noskaidrotu, vai Jānis Butāns ir veicis balsojuma ietekmēšanu un vai Aivars Geidāns ir pārdevis savu balsi.

Viens ir pavisam skaidrs: Jānis Butāns (attēlā) pārtrauca sēdi, un šī pārtraukuma rezultātā Aivars Geidāns izmainīja savu balsojumu, kas izšķīra likumprojekta virzību uz izskatīšanu Saeimas sēdē. Ir skaidrs arī tas, ka attālinātās sēdes rada iespējas simulēt tehniskus traucējumus, izmantot tos nelietīgām nodarbēm un rada neuzticību Latvijas likumdevējam.

Ja Jānis Butāns ir patiešām pašrocīgi pārtraucis sēdi un melojis par tehniskajām problēmām, lai dotu iespēju Aivaram Geidānam izmainīt savu balsojumu, tad Jānis Butāns nav cienīgs būt Latvijas Republikas Saeimas deputāts un viņam ir tūlīt pat jānoliek deputāta mandāts. Visiem Juridiskās komisijas locekļiem, kas izlikās nemanām notikušo, ir jāpaskaidro publiski, kas īsti notika sēdes laikā un kāpēc viņi neiebilda pret notikušo.

Atšifrējums

01:10:00 Jānis Butāns: Tātad mums ir pašreiz sadalās pieci deputāti par, pieci pret, mums ir nepieciešams atkal pārbalsot, jo balsis sadalās līdzīgi. Aicinu balsot atkārtoti. Jānis Butāns par. Jānis Iesalnieks?

01:10:21 Jānis Iesalnieks: Iesalnieks pret.

01:10:23 Jānis Butāns: Valērijs Agešins? — nebalso. Aivars Geidāns?

01:10:29 Aivars Geidāns: Aivars Geidāns nebalso.

01:10:32 [Tikšķis, izslēdzas sēdes vadītāja mikrofons, klusums]

01:10:45 Aldis Gobzems (?): Kaut kas pazuda.

01:10:47 Jānis Butāns: Mums tehniskas problēmas, mazliet tehniskā pause, pauze 2 minūtes.

01:10:50 Jūlija Stepaņenko (sākumā vienlaicīgi ar J. Butānu): Balsojam, balsojam tālāk, viss kārtībā, kolēģi, jums vienkārši nepietiek laikam balsu, bet balsojums šobrīd notiek, tā kā nevajag te nekādas tehniskas problēmas uzrādīt. Mēs visu dzirdam ļoti labi.

01:11:00 [klusums]

01:11:19 Jānis Iesalnieks: Tās tehniskās problēmas laikam saistītas ar balsu pirkšanu šobrīd.

01:11:20 Jūlija Stepaņenko: Tieši tā, tieši tā. Īsziņas jāraksta visiem uzreiz ātri, Geidānam… kas tur vēl tur nav pamodies… Jūlija Stepaņenko pret, piefiksējiet!

01:11:29 [klusums]

01:11:34 Ivans Ribakovs: Ja kas, Ivans Ribakovs arī pret.

01:11:37 Aldis Gobzems: Aldis Gobzems arī pret.

01:11:40 Edgars Tavars: Edgars Tavars arī pret. Bet, ja komisijas vadītājam problēmas, es atrodos vienu stāvu augstāk, es varu aiznest jums savu datoru.

01:11:46 [klusums]

01:11:51 Aldis Gobzems: Varbūt ir jānomaina komisijas vadītājs vienkārši?

01:11:55 Jūlija Stepaņenko: Mēs to varam izdarīt šobrīd.

01:11:56 Jānis Butāns: Tā, es atvainojos, tā, mirklīti, esam atpakaļ komisijas sēdē.

01:12:02 Jūlija Stepaņenko: Ko jums tur atbildēja īsziņā? Balsos vai nebalsos?

01:12:04 Aldis Gobzems: cik maksā? Cik maksā? Cik balss maksā?

01:12:08 Jānis Butāns: Paldies par jūsu viedokļiem. Tātad balsosim par …, atkārtojam vēlreiz balsojumu, tātad...

01:12:15 Jūlija Stepaņenko: Nē, pagaidiet, mums jau balsojums bija vidū.

01:12:17 Jānis Butāns: Tātad Jānis, Jānis Butāns balsoja par, Jānis Iesalnieks balsoja pret, Valērijs, jā, jā, Valērijs Agešins nepiedalījās balsojumā, Aivars Geidāns, [apklust nepabeidzis sakāmo]

01:12:34 Aivars Geidāns: Aivars Geidāns par.

01:12:37 Jūlija Stepaņenko: Ā, re kur atradās, nopirka. Cik maksāja?

01:12:39 Jānis Iesalnieks: Kāda ir tagad takse balsij?

01:12:40 Jānis Butāns: Aivars Geidāns balsoja par.

[Tālāk seko pārējo balsu noskaidrošana (kuras saskan ar iepriekšējo balsojumu) un deputātu komentāri par notikušo. Neviens no deputātiem, kas balsoja par, nekādus iebildumus neceļ.]

Aivara Geidāna balss bija sestā balss par, kā rezultātā tika nobalsots par likumprojekta virzīšanu izskatīšanai Saeimas sēdē. Bez viņa izmainītās par balss rezultāts būtu 5-5, un likumprojekts netiktu virzīts.

Audio formātā piecu minūšu izgriezumu atradīsiet šeit: 

https://www.youtube.com/watch?v=hVFVag-EooU

Oriģināls ir atrodams Saeimas mājaslapā pie 18. maija notikumiem:

https://titania.saeima.lv/LIVS/SaeimasNotikumi.nsf/webSNbyDate?OpenView&count=1000&restrictToCategory=18.05.2022

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...