Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai Reiņa Bērziņa (attēlā) vadītā valsts akciju sabiedrība „Attīstības finanšu institūcija Altum” slēpti darbojas kā superpeļņas nodrošinātāja bēdīgi slavenajai SIA „Dizozols” (tagad jau mainījusi nosaukumu uz „Bono”? Uz to norāda zemesgrāmatas dati par vienu konkrētu darījumu pirms diviem gadiem, kura ietvaros „Altum” nodrošinājusi „Dizozolam” 400 procentu peļņu divarpus mēnešu laikā.

Kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, runa ir par 18,03 hektārus lielu zemesgabalu „Lauku Lāči” Burtnieku novada Rencēnu pagastā, kuru 1939. gadā dzimusī Mirdza Grāvele un 1937. gadā dzimušais Andris Grāvelis nodalījuši no cita sava īpašuma.

2020. gada 1. un 2. aprīlī abi īpašnieki šo zemesgabalu divos darījumos par 9436 un 4718 eiro, kopā tātad par 14 154 eiro ir pārdevuši SIA Dizozols. Savukārt šī SIA jau pēc divarpus mēnešiem, 18. jūnijā šo pašu zemesgabalu ir pārdevusi „Attīstības finanšu institūcijai Altum”, tikai nu jau darījuma summa ir bijusi pavisam cita – 70 000 eiro.

Tas nozīmē, ka, pateicoties valstij piederošā un tās līdzekļus izmantojošā „Altum” ieinteresētībai, „Dizozols” šajā darījumā ir guvis faktiski 400% peļņu, par zemesgabalu iztērēto 14 154 eiro vietā saņemot gandrīz piecreiz lielāku summu.

Domājams, ka žurnālistiem un, iespējams, arī Valsts kontrolei būtu lietderīgi uzdot „Altum” vadībai virkni jautājumu šī darījuma sakarā:

1) kāpēc „Altum” bija tik nepieciešams šis zemesgabals, ka valsts kapitālsabiedrība bija gatava par to samaksāt piecreiz lielāku summu nekā tā, par kādu šī zeme bija pārdota divarpus mēnešus iepriekš?

2) kā tieši „Altum” aptvēra, ka tam ir tik nepieciešams šis zemesgabals, un kādiem nolūkiem tas ir ticis izmantots pēc šī darījuma?

3) kādas tieši attiecības saista „Altum” vadību ar politikai un „Dizozolam” pietuvināto uzņēmēju Guntaru Galvanovski un bēdīgi slaveno uzņēmēju Māri Martinsonu, kurš saskaņā ar neoficiālām ziņām stāv aiz „Dizozola” biznesa?

4) cik vēl šādus interesantus darījumus „Altum” ir veicis pēdējo gadu laikā?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...