Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.

Vēl pavisam nesen valdošās koalīcijas pārstāvji runāja par nepieciešamību veidot Latvijā vienotu politisko nāciju. Bet tagad viņi ir panākuši, ka sabiedrības sašķeltība pēc nacionālās pazīmes sasniegusi satraucošu pakāpi. Latvijas krievus nesodīti var apsaukāt par okupantiem, piedraudēt ar izsūtīšanu no Latvijas, ar “žogu, sargtorņiem un vienvirziena biļeti uz Maskavu”.

Ziedu nolikšana pie pieminekļa Uzvaras parkā, pieminot kritušos karā pret nacismu, tiek pielīdzināta dzimtenes nodevībai. Ne ar ko nepamatotus apvainojumus nelojalitātē Latvijas krievvalodīgajiem pilsoņiem velta atsevišķi Saeimas deputāti, ministri, pat Valsts prezidents - amatpersonas, kam pašreizējos apstākļos īpaši vajadzētu apzināties savu atbildību par spriedzes mazināšanu, nevis kāpināšanu.

Atgādinām, ka vairāk nekā 30 procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda. Viņi ir tiesībās vienlīdzīga Latvijas tautas daļa, kurai mūsu valsts Satversme garantē uzskatu, vārda, pulcēšanās un citas brīvības, kā tas pienākas demokrātiskā valstī. Tāpat demokrātiskā valstī nav pieļaujama politisko konkurentu vajāšana un situācija, kad viena pilsoņu daļa piesavinās sev pilnvaras eksaminēt citus pilsoņus lojalitātē pret mūsu kopējo valsti.

Krievijas Federācijas izraisītais karš un iebrukums Ukrainā ir atstājis dziļu iespaidu arī Latvijas sabiedrībā. Mēs esam ar Ukrainu, mēs viennozīmīgi nosodām agresoru. Taču mēs kategoriski iebilstam, ka Latvijas krievvalodīgie pilsoņi tiek personificēti ar šo karu! Ja konstatēti atsevišķi gadījumi par agresijas slavināšanu, tie jāizmeklē un jāsoda individuāli, nevis jāuzliek kolektīva vaina visai Latvijas krievu kopienai.

Mums visiem ir viena valsts - Latvija. Mums visiem tajā jādzīvo kopā, jāstrādā, jāaudzina savi bērni. Mēs esam atbildīgi par to, lai mūsu valsts nekad nepiedzīvotu etniskas sadursmes, lai uzskatu atšķirības tiktu risinātas cieņpilni. Mēs aicinām Latvijas sabiedrību, visus politiskos spēkus, neskatoties uz pirmsvēlēšanu situāciju, meklēt iespējas racionālam dialogam, izvairoties no tīšiem apvainojumiem un konfrontācijas.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...