Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

8.martā NeatkarÄ«gajā RÄ«ta AvÄ«zÄ“ ir publicÄ“ta intervija ar Gitu Plaudi, kas lÄ«dz 2019. gadam bija Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece. Intervijā pausti klaji nepatiesi apgalvojumi, kas veidoti, lai grautu sabiedrÄ«bas uzticÄ«bu Valsts ieņēmumu dienestam un Latvijas valsts pārvaldei kopumā.

Šodien, 8.martā, NeatkarÄ«gajā RÄ«ta AvÄ«zÄ“ ir publicÄ“ta intervija ar Gitu Plaudi, kas lÄ«dz 2019. gadam bija Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece. Intervijā pausti klaji nepatiesi apgalvojumi, kas veidoti, lai grautu sabiedrÄ«bas uzticÄ«bu Valsts ieņēmumu dienestam un Latvijas valsts pārvaldei kopumā.

Å…emot vÄ“rā vairākus pÄ“dÄ“jā laikā par VID un citu tiesÄ«bsargājošo iestāžu darbu publiskā vidÄ“ izplatÄ«tos nepatiesos paziņojumus, kas varÄ“tu bÅ«t izplatÄ«ti mÄ“rÄ·tiecÄ«gi un koordinÄ“ti, VID izvÄ“rtÄ“s iespÄ“jas tiesiskā ceļā aizstāvÄ“t valsts intereses un iedzÄ«votāju tiesÄ«bas saņemt patiesu informāciju.

TomÄ“r jau pašlaik ir svarÄ«gi uzsvÄ“rt un apliecināt, ka godÄ«gs darbs un atklāta, caurskatāma korupcijas apkarošanas politika ir Valsts ieņēmumu dienesta prioritārs pienākums.

Tā izpildei kopš 2019. gada VID ir izveidota IekšÄ“jās drošÄ«bas pārvalde, kas ikdienā strādā ciešÄ sadarbÄ«bā ar Korupcijas novÄ“ršanas un apkarošanas biroju un citām tiesÄ«bsargājošÄm institÅ«cijām. Ja pirms tam, 2018. gadā, par korupcijas gadÄ«jumiem VID tika ierosināti 8 kriminālprocesi, tad VID IekšÄ“jās drošÄ«bas pārvaldes darba rezultātā 2019. gadā tie bija 23, 2020. gadā - 29, un 2021. gadā - 22, bet 2022. gadā - 16 kriminālprocesi.

ŠÄdu rezultātu pamatā ir trÄ«s elementi - rÄ«cÄ«bspÄ“jÄ«ga un pilnvarām apveltÄ«ta IekšÄ“jās drošÄ«bas pārvalde, vÄ“rtÄ«bu sistÄ“mas iedzÄ«vināšana, lai katram VID darbiniekam bÅ«tu skaidrs, ka koruptÄ«vas darbÄ«bas nav savienojamas ar darbu VID, un iekšÄ“jo procesu pārskatÄ«šana un sakārtošana, lai nodrošinātu augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšanu (VID sniedz vairāk nekā 200 pakalpojumus. To sniegšanas standartus nosaka gan iekšÄ“jie, gan ārÄ“jie normatÄ«vie akti), vienlaicÄ«gi mazinot un novÄ“ršot korupcijas riskus.

Novērtē šo rakstu:

0
0