Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

27. oktobrī Ženēvā notika preses konference, kurā piedalījās Ravina Šamdasani (Ravina Shamdasani), ANO Augstā cilvēktiesību komisāra biroja oficiālā pārstāve.

Uz žurnālista jautājumu, vai Gazā notiekošais nebūtu jāklasificē kā genocīds, Šamdasani kundze atbildēja:

"Esam ļoti satraukti par to, ka notiek kara noziegumi. Esam satraukti par Gazas iedzīvotāju kolektīvo sodīšanu kā atbildi uz nežēlīgo Hamās uzbrukumu, ko arī varētu vērtēt kā kara noziegumu. Mūsu analīze pašlaik nevar sniegties tālāk. Noziegumu kvalifikācija jāīsteno tiesas instancēm.”

https://www.unognewsroom.org/story/en/2068/bi-weekly-press-briefing-27-october-2023, 43.07 - 44.08 min.

Tieši šo principu – “noziegumu kvalifikācija jāīsteno tiesas instancēm” – esmu aizstāvējis jau 2022. gada martā, kad Latvijas iedzīvotājus sāka apcietināt par “nepareizo” Krievijas – Ukrainas kara traktēšanu. Turpināju to aizstāvēt arī cietumā un pēc atbrīvošanas. Dažas publikācijas par šo tematu parādījās portālā pietiek.com.  https://pietiek.com/raksti/krievijas__ukrainas_kars_un_kriminalprocesi_latvija_vai_741_panta_piemerosana_ir_pamatota_raksts,_kas_jurista_vardam_bija_nepareizs/

Desmitiem cilvēku ir saukti pie atbildības pēc Krimināllikuma 74.1 panta “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”. Mazai valstij 30-40 cilvēki – tas ir daudz. Tās ir represijas.

Valsts drošības dienests sāka štancēt kriminālprocesus pēc 74.1 panta, kad ne tikai nebija neviena pierādīta kara nozieguma Ukrainā – nebija pat uzsākta normāla izmeklēšana. Vēl medicīnas eksperti nebija apskatījuši bojā gājušo ķermeņus, bet VDD izmeklētājs Rīgā, izrādījās, jau zināja, ka krievi izdarījuši kara noziegumu. Interesanti, no kurienes? No masu medijiem?

ANO Neatkarīgā starptautiskās Ukrainas pārkāpumu izmeklēšanas komisija publicēja savu pirmo pārskatu tikai 2022. gada 18. oktobrī. Līdz tam brīdim es jau paspēju pavadīt četrus mēnešus cietumā. Un ne tikai es.

Mani mēģinājumi iesaistīt diskusijā par šo tematu juristus un politiķus nav vainagojušies ar panākumiem. Totāla klusēšana. Varbūt tagad, ņemot vērā Gazā notiekošo, mēles atraisīsies?

Un ko lai iesāk ar faktu, ka viena daļa Latvijas iedzīvotāju simpatizē Izraēlai, bet cita – palestīniešiem? Apcietināt, tiesāt tos, kuru viedoklis nesakrīt ar varas iestāžu viedokli? Un, kad varas iestāžu viedoklis mainīsies uz pretējo (kas šajā gadījumā ir visai iespējams), – “pārtiesāt” visu otrādi?

Vai arī iemācīties dzīvot sabiedrībā, kur cilvēkiem var būt dažādi viedokli pat šādos asos jautājumos?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...