Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne uz ko vairāk jūs varat necerēt, - šāda pēc būtības ir no Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļiem pārtiekošās “nacionālās” aviokompānijas AS „Air Baltic Corporation” („airBaltic”) oficiālā atbilde saistībā ar to, ka tās valdes priekšsēdētājs Martins Gauss neuzskata par nepieciešamu kaut sarunvalodas līmenī apgūt „iezemiešu” valodu. Šodien Pietiek bez plašākiem komentāriem publicē airBaltic oficiālo atbildi:

„Atbilde uz L.Lapsas iesniegumu

"Air Baltic Corporation" AS, reģistrācijas Nr.: 40003245752, adrese: Tehnikas iela 3, Lidosta “Rīga”, Mārupes nov., LV-1053, (“airBaltic”) ir saņēmusi Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras 2023.gada 24.maija vēstuli un Satiksmes ministrijas 2023.gada 25.maija vēstuli, ar ko tika pārsūtīts privātpersonas L.Lapsas 2023.gada 22.maija iesniegums (“Iesniegums”) par „airBaltic” valdes priekšsēdētāja Martina Aleksandra Gausa (“Martins Gauss”) valsts valodas lietojumu.

1. Attiecībā uz Valsts valodas likuma normu ievērošanu, „airBaltic” norāda, ka Martins Gauss izpilda visas tiesību normu prasības par valodas lietošanu, cik tālu tās uz viņu attiecas.

Vienlaicīgi, ņemot vērā, ka „airBaltic” ir starptautiska aviokompānija, kura darbojas daudzos starptautiskos tirgos, „airBaltic” kā Eiropas Savienības gaisa pārvadātājam ir saistošas Eiropas Komisijas regulas Nr.965/2012 un 216/2008 par vienoto (angļu) valodu aviācijā, kā arī Čikāgas konvencijas par starptautisko civilo aviāciju 33.pantā ietvertajiem noteikumiem par vienotām prasībām aviācijā.

Tāpat papildus Valsts valodas likuma normām ir jāievēro un tās ir jātulko kontekstā ar 2023.gada 09.februāra Latvijas Republikas Satversmes tiesas spriedumu Nr.2020-33-01 saistībā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 45. un 49.pantos ietverto pārvietošanās un uzņēmējdarbības brīvību, kas ir saistīta ar Eiropas Savienības Pamattiesību Hartas 15. un 16.pantā ietverto.

2. Neskatoties uz aviācijas nozares specifisko raksturu un ka starptautiskā aviācijas valoda visā pasaulē ir angļu valoda, „airBaltic” pilnībā ievēro Latvijā saistošās valodas likumu normas, gan sazinoties ar klientiem, gan iestādēm utt. Tāpat „airBaltic” lepojas kā vienīgā aviokompānija spēt komunicēt ar Latvijas pasažieriem latviešu valodā gan piedāvājot iegādāties biļetes, gan sniedzot pakalpojumus lidojuma laikā u.c.

Ar cieņu

Imants Jansons

VVP juridiskajos jautājumos”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...