Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc paziņojuma par to, ka airBaltic nemaz nemēģinās emitēt jaunas obligācijas un nepaskaidrojot, kādā veidā tad nākošgad tiks segta iepriekšējā emisija 200 miljonu eiro apmērā, tagad kā zibens spēriens no skaidrām debesīm ziņa par jaunu lidmašīnu iepirkšanu. Sākumā divdesmit, bet esot plāni palielināt lidmašīnu floti līdz simt lidmašīnām.

Uzņēmums, kas izmisīgi cenšas saglabāt savu maksātspēju, kam ir negatīvs pašu kapitāls un kur valsts, glābjot no bankrota, jau ir iegrūdusi ap 600 miljoniem eiro, tā vienkārši uzņemas papildu saistības par kādiem 2 miljardiem eiro, bet garākā perspektīvā ir gatavs iepirkt lidmašīnas par apmēram 5 miljardiem!

Darījuma vērtība netiek izpausta, tāpēc pieņēmumos operēju ar aptuvenu iepriekšējo lidmašīnu cenu. Taču, ņemot vērā inflāciju kopš iepriekšējiem iepirkumiem, darījuma vērtība varētu būt arī lielāka.

Nu un kā to visu saprast? Kā ir paredzēts apmaksāt šo darījumu?

Varbūt lidmašīnu iepirkšana priekš airBaltic ir kļuvusi par pamatdarbības virzienu? Patiešām, kāpēc jāmokās ar pasažieru pārvadājumiem un it sevišķi, kad nemaz tik labi nesanāk, ja var taču vienkārši pirkt lidmašīnas. Gan jau kaut kad kāds par to visu norēķināsies. Kā nekā valsts kompānija. Kamēr pārdod, ir jāpērk.

Pirms brītiņa bija superslepena Ministru kabineta sēde, kurā piedalījās airBaltic vadība. Iespējams, tika apspriests arī lidmašīnu iegādes jautājums. Situācija, kad Gauss būtu sapircis šīs lidmašīnas uz savu galvu, nav iespējama. Tātad MK piekrišana ir saņemta, un jaunais satiksmes ministrs to ir akceptējis.

Saistībā ar airBaltic mani patiesībā interesē tikai divi jautājumi. Pirmais, kad, kā un vai airBaltic spēs atmaksāt jau ieguldītos naudas līdzekļus. Otrais, vai šajā jaunajā darījumā valsts ir uzņēmusies kādas saistības.

P.S. Kaut kā ne visai saprotama ir vēl vienas Latvijas aviokompānijas SmartLynx vadītāju "tuvredzība". Ir taču tāds lielisks bizness kā pirkt Airbus lidmašīnas, bet šie neko. Turklāt par spīti airBaltic Covid laiku izvilka bez valsts atbalsta un strādā ar peļņu. Kā viņi tiek galā bez 100 lidmašīnām? Nez cik daudz gadā izmaksā SmartLynx vadītājs?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...