Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunajā Indriķa Latvieša dižpārdoklī „Ādamsona faili: valstiskais organizētās noziedzības grupējums” lielāko interesi pamatoti izpelnās ziņas par pietiekami viegli atšifrējamu – neraugoties uz mainītajiem uzvārdiem – politiķu un valsts amatpersonu puskriminālu un, visticamākais, arī atklāti kriminālu saistību ar noziedzīgās pasaules pārstāvjiem. Taču man šķita gana interesants grāmatas lappusēs ieslēpies fragments par vismaz nosacīti citu tēmu – vienas konkrētas žurnālistes sadarbību ar… jā, ar ko tieši.

Grāmatā visi darbojošos personu uzvārdi ir mainīti, iespējams, vienkārši visiem noņemot nost pirmo burtu. Es atļaušos šo fragmentu „atšifrēt” šādi:

„2020. gada 22. maijā no žurnālistes Agneses Margēvičas tika saņemta infonnācija, ka Latvijas Avīzi (tā saucamo Militārās izlūkošanas un drošības dienesta avīzi) nopircis uzņēmējs Māris Martinsons, kurš figurē vairākos skaļos kriminālprocesos.

2020. gada 22. maijā un 23. maijā A. Margēviča sūtīja bijušajam Drošības policijas darbiniekam Arturam Šmaukstelim SMS par to, ka “Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Valsts drošības dienests ir vainīgi”, ka M. Martinsons nopircis Latvijas Avīzi un nesēž cietumā.

Piezīmes. Pēdējā laikā A. Margēviča ir “nestabila, svārstīga, depresīva” un bieži vien no viņas tiek saņemtas negatīvas SMS ar pārmetumiem (it kā A. Šmaukstelis būtu ģenerālprokurors vai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vai Valsts drošības dienesta štata darbinieks).

A. Šmaukstelim izveidojies priekšstats, ka A. Margēviča pašlaik pārmetusies uz Satversmes aizsardzības biroju - uztur kontaktus ar kādu Satversmes aizsardzības biroja (tā dēvētās Krievijas Federālā drošības dienesta filiāles Latvijā) štata darbinieku.”

Lūk, tieši tik vienkārši. Un te nu rodas jautājumi:

1) vai tā ir tāda parasta lieta mūsu valstī – žurnāliste faktiski kalpo par ziņu avotu specdienestu darbiniekiem, faktiski darbojas ar tiem roku rokā?

2) ja jā, tad cik patiesībā plaša un apjomīga ir specdienestu vara pār mediju pārstāvjiem? Raugoties uz to, kā darbojas un ko ziņo, piemēram, svētdienu „analītiskie” raidījumi, tā vien šķiet – nabaga neveiklā Margēvičas kundze ir tikai aisberga virsotne?

3) un visbeidzot – kurā virzienā īsti plūst informācija šādas sadarbības rezultātā. Vai, kā tas ir „Ādamsona failu” atainotajā gadījumā, žurnāliste faktiski kalpo par izbijuša VDD darbinieka informācijas avotu, ko viņš izmanto, šādas margēviču ziņas tālāk jau nododot Kremlim vai nezin kam, vai arī margēvičas tiek izmantotas kā noderīgās idiotes, lai caur tām izplatītu dienestiem vai to darbinieku kriminālajiem saimniekiem noderīgas ziņas?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mediķi varas kalpībā

Foto“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo arī pārējos gadalaikos (Levits neļaus samelot). Turklāt šie mediķi nebūt nav pārtraukuši aģitēt par potēšanos pret kroņa vīrusu.
Lasīt visu...

18

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

FotoEs kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi augstāk par cilvēkiem tur, kaut aiz kauna tiem jau sen zemē būtu jāielien. Pie velna Jūs visus! Pie velna peklē, kur Jūsu īstā vieta kungus tēlot būs. Šī izrāde jau pārāk ievilkusies. Tā jāpārtrauc tūlīt! Vairs nav nedz smieklīgi, nedz jautri. Vairs nav pat drāma absurdā. Nu skatītāji maksā par to ar savām asarām un sāpi.
Lasīt visu...

20

Levitam ir arī citas prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu

Foto18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes NVO pārstāvjiem. Valsts prezidents sarunā īpašu uzmanību pievērsa nevalstiskā sektora nozīmīgajam darbam un iniciatīvām Satversmes simtgades gadā demokrātijas vērtību stiprināšanā: “Mūsu pilsoniskā sabiedrība ir aktīva, un pilsoniskās sabiedrības iespējas līdzdarboties ir pat augstākas nekā dažā labā senākā demokrātijā. Tas ir ļoti būtiski šajā laikā, kad demokrātija pasaulē piedzīvo pārbaudījumu laikus. Jūsu pienesums šajā gadā, stiprinot demokrātiju un pilsonisko līdzdalību, būs neatsverams.”
Lasīt visu...

8

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

FotoLatvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo līdz šim piedāvātie atbalsta risinājumi ir nepietiekami un situācija energoresursu patērētājiem - gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem - ir kritiska.
Lasīt visu...

20

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

Foto17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri un Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu, lai izvērtētu 2021. gadā paveikto un pārrunātu plānotos darbus tieslietu jomā 2022. gadā.
Lasīt visu...