Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir parakstījusi līgumu ar SIA "Pillar Contractor" par Mācību centra būvniecību Olainē ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem. Jaunā Mācību centra būvniecību plānots pabeigt 12 mēnešos.

Būvniecības līgumcena ir 6 364 029,82 euro bez PVN (7 700 476,08 euro ar PVN), no kuriem 85% jeb 5 409 425,35 euro bez PVN (6 545 404,67 euro ar PVN) ir Norvēģijas valdības jeb Norvēģijas grantu finansējums, bet 15 % jeb 954 604,47 euro bez PVN (1 155 071,41 euro ar PVN) ir valsts budžeta finansējums.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins uzsver: “Efektīvu soda izpildes politiku var īstenot tikai kvalificēts un psiholoģiski noturīgs personāls. Personāla profesionālajai attīstībai ieslodzījuma vietu sistēmā pēdējos gados esam vērsuši pastiprinātu uzmanību, mērķtiecīgi plānojot gan mūsdienīgas un atbilstošas personāla mācību vides izveidi, gan arī atbilstoši pilnveidojot personāla mācību sistēmas saturu.”

(https://www.ievp.gov.lv/lv/jaunums/parakstits-ligums-par-macibu-centra-buvniecibu-ieslodzijuma-vietas-nodarbinatajiem)

Jāatzīst, ka augsti godātais D. Kaļina kungs maz ko sajēdz no ieslodzījuma vietu menedžmenta. Toties šim kungam ir pietiekami labas iemaņas būvniecībā un Eiropas līdzekļu apguvē.

Būdams Olaines cietuma priekšnieks, D. Kaļins ir uzsācis vairākus būvniecības projektus. Nokļūstot Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatā 2022. gada 3. maijā, D. Kaļins ir uzrādījis patiešām iespaidīgas būvnieka spējas.

Trīs dienas pēc tam, kad D. Kaļins stājās amatā, tika uzsākti vērienīgi nevajadzīgo būvju nojaukšanas darbi ieslodzījuma vietās ar paredzamo līgumcenu EUR 901 958. 

2022. gada jūlijā tika uzsākts iepirkums par ārējā nožogojuma izbūvi un uzstādīšanu Rīgas Centrālcietuma aizliegtajā teritorijā, paredzamā līgumcena EUR 362 610. 

Tieslietu ministrija aicināja no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 654 000 eiro Rīgas Centrālcietuma žoga posma (306 metri) un Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem žoga posma (130 metri) nomaiņai. Metrs žoga izmaksāja 1500 eiro, kas ir nesamērīgi dārgi.

Līdz šim brīdim ieslodzītajiem nav nodrošinātas tiesības, kuras izriet no Satversmes tiesas sprieduma. kura nosprieda atzīt Latvijas Sodu izpildes kodeksa 50.pantu, ciktāl tajā paredzētajai atšķirīgajai attieksmei pret notiesātajiem vīriešiem nav objektīva un saprātīga pamata, par neatbilstošu LR Satversmes 91. pantam un spēkā neesošu no 2021. gada 1. maija. 

Līdz ar to rodas jautājums, kā personāla apmācība un/vai veco ēku demontāža novērsīs ilgstošos ieslodzīto un viņu tuvinieku tiesību aizskārumus?! 

Satversmes tiesas sprieduma izpilde neprasa pārlieku lielus līdzekļus. Ne tuvu tiem, kādi tiek atvēlēti žogu būvniecībai. Tomēr D. Kaļins labāk zina, kas ir nepieciešams veiksmīgai notiesāto resocializācijai. Ieslodzīto tiesību nodrošināšana nav primāra. Primāri ir būvēt jaunas ēkas un nojaukt vecās, jo tieši tās traucē nodrošināt ieslodzīto tiesības vismaz minimālajā apmērā. 

Joprojām ieslodzījuma vietās strādā personāls ar vidējo izglītību un tādi, kuriem latviešu valoda sagādā grūtības. Tomēr problēmas nebūt neslēpjas cietumu infrastruktūrā un moderna mācību centra neesamībā. Ieslodzījuma vietu pārvalde darbojas pietiekami sen, lai spētu nodrošināt ieslodzīto pamattiesību minimumu. Acīmredzot Eiropas līdzekļu apguve ir galvenais Ieslodzījuma vietu pārvaldes uzdevums visos laikos.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jaunlatvijas cietais Rieksts

FotoSabiedrībā rezonansi izsaucis Ernesta Rieksta video: “Es ceru, ka Krievijas armija ienāks Latvijā.” “Sprādzienu” izraisīja tieši šis teikums. Pārējo vēstījuma daļu aizņem pašreiz piekoptās politikas kritika un konstatācija, ka Dievzemītē viss pagalam. Delfi gan cenšas Riekstu rečekot, ka citur, t. sk., Krievijā ir vēl sliktāk, taču “reņģēdājiem” no tā vieglāk nepaliek.
Lasīt visu...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

Godātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā...

Foto

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

Paldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus,...

Foto

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

Valdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi,...

Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...